Kurzy

Kurzy pro pedagogické pracovníky, kteří se setkávají se sociokulturními specifiky romských žáků

Popis kurzu

Termín konání: 23.4.2015,
Termín ukončení: 24.4.2015,
Místo konání: R-Mosty
Adresa konání: , Praha
Cena:

Kontaktní osoba


Nesouhlasíte s Milošem Zemanem, že jakkoliv handicapované děti nemají co dělat v hlavním vzdělávacím proudu? Pravděpodobně měl na mysli také romské děti. Jste pedagogický pracovník, psycholog nebo sociální pracovník a chcete napomáhat k lepší úspěšnosti romských dětí v českých školách? Chcete vědět víc o svých romských žácích nebo klientech?
Přihlašte se na náš akreditovaný kurz pro pedagogické pracovníky, kteří se setkávají se sociokulturními specifiky romských žáků! Renomovaná organizace R-Mosty působící v oblasti sociálních služeb a akreditovaného vzdělávání nabízí první dva běhy kurzu v roce 2015.

Cílem kurzu je poskytnout informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce, kulturních specifikách i současné socioekonomické situace Romů, ale také vytvořit prostor pro navázání těchto informací na konkrétní zkušenosti účastníků a pro otevřenou interaktivní diskusi nad jednotlivými souvisejícími tématy. Výrazný prostor je věnován prezentaci vzdělávacích metod, které se v praxi s romskými dětmi osvědčily (např. kinestetický učební styl) a představení ověřených způsobů, jak zlepšit vztah romských žáků ke vzdělávání.
Tento akreditovaný seminář je realizován již pět let a za dobu jeho existence jím prošlo přes 380 pedagogů a dalších pracovníků z oblasti sociálních služeb, nízkoprahových klubů, sociálních a školských odborů a pedagogicko psychologických poraden.
Na semináři budou prezentovány a distribuovány inovativní didaktické pomůcky pro práci s romskými dětmi. Lektory semináře jsou romisté Mgr. Radka Steklá, Mgr. Barbora Šebová a David Tišer a expertka na inkluzivní vzdělávání a ředitelka ZŠ Kopřivnice Mgr. Vlasta Geryková. Další informace najdete na http://www.r-mosty.cz/akr-sem.
Účastníci mají hrazené ubytování a občerstvení během kurzu. Je možné též proplatit cestovné veřejnou dopravou.
Kapacita: 20 osob
Vaši přihlášku můžete vyřešit mailem na adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na čísle 725 345 594.
Projekt je spolufinancován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České Republiky.
Nabízíme také akreditovaný kurz Psychohygiena pro pedagogy, info zde: http://www.r-mosty.cz/akr-psy