Organizace

SpoluMat

spolumat.cz

Co je Spolumat?

Každý by chtěl někdy zajít na koncert, do divadla nebo do kina. Někdo to má snadné – buď má okolo sebe spoustu kamarádů nebo si klidně někam zajde sám. Někteří to ale tak snadné nemají – sami jít nemohou a noví kamarádi se jim shání obtížně.

SpoluMat je  webový portál umožňující zdarma dospělým lidem, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou sami vyrazit na koncert, divadlo nebo fotbalový zápas, najít podobného nadšence pro stejnou akci. Na druhé straně také nabízejí lidem s volným časem a chutí pro získání nových zkušeností, pomoci formou poskytnutí doprovodu.

Ačkoli je v našem logu symbol „vozíčkáře“, tak bychom byli rádi, kdyby se zde každý cítil jako doma. Na jedné straně proto mohou být všichni, kteří cítí, že by jim taková pomoc usnadnila cestu za zábavou. Na straně druhé mohou být všichni nadšení a ochotní lidé, kteří mají dost zodpovědnosti a zájmu, aby s tím mohli pomoci.

Nápad vznikl na základě osobní zkušenosti, kdy se hudební vkus našich blizkých příliš rozešel s naším, nebo jsme už sami neměli čas jít  s nimi na jejich oblíbený koncert. Určite jsou, ale lidé, kteří na takový koncert půjdou rádi a třeba budou mít chuť vzít někoho s sebou.  Tam jsme se třeba dozvěděli, že někdo nemohl dorazit, protože sám nemůže jet autobusem. Rádi bychom, aby nikdo, kdo bude chtít, nemusel zůstat sedět doma.

 

spolumatogo